Cechy odpowiedzialnego biura rachunkowego

Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorca może zdecydować się na skorzystanie z usług biura rachunkowego. Rozwój firmy, problemy z utrzymaniem księgowości na wysokim poziomie, niechęć do założenia wewnętrznego działu zajmującego się tymi kwestiami – to niektóre z możliwych czynników, zachęcających do podjęcia takiej decyzji. Warto jednak poważnie zastanowić się, jakie cechy powinno posiadać dobre, odpowiedzialne biuro rachunkowe.

Zakres usług i referencje

Biuro rachunkowe nie powinno ograniczać się jedynie do obsługi firm konkretnej wielkości. Dobrze, gdy biuro posiada doświadczenie we współpracy zarówno z dużymi firmami, korporacjami, jak i z niewielkimi biznesami. Sprawdzenie portfolio biura rachunkowego, jego referencji oraz listy oferowanych usług pomoże dokonać dobrego wyboru. Biuro, które ma historię współpracy z wielkimi korporacjami może nie być odpowiednim wyborem dla firmy zatrudniającej dziesięć osób. Warto wziąć to pod uwagę.

Taniej nie zawsze znaczy lepiej

Pierwszą rzeczą, jaką instynktownie kierujemy się przy podejmowaniu decyzji związanych z usługami, jest ich cena. Im mniejsza, tym atrakcyjniej wygląda dla nas oferta danego biura. Należy pamiętać, że niska cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością. Jeżeli kwota, jaką biuro rachunkowe życzy sobie w zamian za swoje usługi, jest wyjątkowo niska, warto zastanowić się dwa razy, zanim rozważymy usługi danego biura. Zbyt niska cena może oznaczać niskie kompetencje pracowników, co rzecz jasna będzie miało negatywny wpływ na naszą księgowość.

Dobra komunikacja to podstawa

W dzisiejszych czasach osobisty kontakt przedsiębiorcy z biurem może być utrudniony, a nawet niemożliwy. Dlatego należy upewnić się, że biuro rachunkowe, z którym chcemy nawiązać współpracę oferuje dodatkowe formy komunikacji. Poczta elektroniczna, komunikacja online, wideokonferencje – to sposoby komunikacji, które w 2018 roku powinny być już podstawą kontaktów między firmą a biurem rachunkowym. Warto też upewnić się, że biuro stosuje odpowiednie zabezpieczenia naszych danych – nie chcemy przecież, aby poufne informacje dotyczące naszego biznesu dostały się w niepowołane ręce.

Nie tylko księgowość

Dobre, odpowiedzialne biuro rachunkowe powinno zagwarantować nam możliwość skorzystania z wielu różnych usług. Dobrym wyborem będzie biuro, które daje możliwość skorzystania z obsługi w wielu językach, obsługi kadr i płac, a także doradztwa podatkowego czy finansowego. Tymi zaletami może pochwalić się firma Vattax. Jeżeli szukasz odpowiedzialnego biura finansowego z dużym doświadczeniem, sprawdź naszą ofertę. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Skontaktuj się z nami już dziś!