Co obejmuje outsourcing usług IT?

Outsourcing IT z każdym rokiem stale się coraz bardziej popularny. Zlecanie firmom zewnętrznym kompleksowej obsługi informatycznej pozwala nie tylko zredukować koszty, ale także gwarantuje lepszy dostęp do technologii informatycznych. Sprawdź, co obejmuje outsourcing usług IT i dlaczego warto z niego skorzystać.

 

Co to jest outsourcing IT?

Outsourcing to termin wywodzący się z angielskich słów outside, czyli zewnętrzny i resourse, oznaczającego zasoby, środki. W dosłownym tłuczeniu outsourcing oznacza więc korzystanie z zewnętrznych źródeł zasobów. Innymi słowy jest to sytuacja, kiedy firma A zleca firmie B wykonywanie pewnych czynności, które wcześniej realizowała we własnym zakresie, aby zredukować koszty oraz zwiększyć efektywność. Przedmiotem outsourcingu zwykle są działania, które nie są kluczowe dla danego przedsiębiorstwa, jednakże prowadzenie działalności bez tych działań byłoby niemożliwe.

Szczególnie popularny w ostatnich latach stał się outsourcing IT, czyli zlecanie firmom zewnętrznym szeroko pojętej obsługi informatycznej.

 

Dlaczego warto postawić na outsourcing IT?

Ciągły rozwój systemów informatycznych sprawia, że wiele firm nie nadąża za stale pojawiającymi się nowinkami. Dotyczy to zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Decydując się na outsourcing obsługi informatycznej, przedsiębiorstwo ma lepszy dostęp do nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a co za tym idzie, zwiększa jakość swoich usług. Ponadto powierzając obsługę informatyczną specjalistom, firma może skupić się na swojej podstawowej działalności i dzięki temu zwiększyć efektywność. Dodatkowo może zredukować koszty, ponieważ specjaliści z branży IT nie będą ślepo podążać za nowinkami, lecz dostosują technologie informatyczne do realnych potrzeb. Dzięki outsourcingowi IT można także zmniejszyć wydatki na personel, szkolenia informatyczne i powierzchnię biurową.

Podsumowując, zamiast wydawać pieniądze za nowe technologie, personel i szkolenia, można powierzyć całą obsługę informatyczną doświadczonej firmie zewnętrznej, co pozwoli nie tylko zredukować koszty, ale także podnieść jakość usług i zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa poprzez skupienie się na kluczowej działalności.

 

Co obejmuje outsourcing usług IT?

Wielu właścicieli firm przed skorzystaniem z usług firmy zewnętrznej, zastanawia się co obejmuje outsourcing usług IT. Nasza oferta w zakresie dostarczania usług informatycznych jest elastyczna. Świadczymy kompleksową obsługę informatyczną, ale możemy też zając się wybranymi przez klientami obszarami systemu informacyjnego.

 

Naszym wykwalifikowanym specjalistom z branży IT można powierzyć:

 •         stałą opiekę nad systemami informatycznymi przedsiębiorstwa,
 •         obsługę sieci biurowych typu LAN/WLAN,
 •         obsługę baz danych,
 •         obsługę i serwis oprogramowania,
 •         instalację systemów operacyjnych,
 •         instalację i serwis sprzętu,
 •         monitoring sieci,
 •         hosting,
 •         przywracanie kopii zapasowych danych i systemów,
 •         audyty bezpieczeństwa IT,
 •         szkolenia informatyczne,

·         dostosowanie infrastruktury informatycznej do swoich potrzeb.