Czym jest hr payroll?

Jednym z niezwykle użytecznych narzędzi wykorzystywanych przy prowadzeniu działalności jest hr payroll. Pod tymi słowami kryje się lista płac – dokument księgowy, który zawiera naliczenie wynagrodzeń pracowników (przy uwzględnieniu składek, które muszą płacić pracodawca i pracownik). Taki dokument nie jest obowiązkowy, ale znacznie ułatwia wypłacanie należności swoim pracownikom.

Firma Vattax oferuje swoim Klientom usługę payroll eNova. Dzięki nowoczesnemu i łatwemu w obsłudze modułowi kadry płace eNova, możliwy jest outsourcing działu płac. Takie rozwiązanie przynosi ze sobą liczne korzyści. Zapewniona zostaje poufność danych pracowniczych, dodatkowo znacznie zmniejszając koszta związane z działem płac. Użycie hr payroll pozwala na obniżenie ilości obowiązków księgowych w małych firmach, niwelując możliwość obniżenia ich wydajności przy pozostałych pracach.

Jak działa payroll eNova?

Program kadry płace eNova spełnia wszystkie wymagania polskiego ustawodawstwa. Obejmuje zakres ewidencji danych kadrowych, naliczania wynagrodzeń, zasiłków chorobowych, składek ZUS i podatków. Zapewnia też swobodę w definiowaniu harmonogramów czasu pracy i składników wynagrodzenia, w obrębie dozwolonym przez prawo pracy.

Oprócz rozliczania etatów i umów (zleceń, cywilnoprawnych oraz umów o pracę), payroll eNova umożliwia udzielanie długoterminowych pożyczek i zaliczek akonto wypłaty. Upraszcza definiowanie indywidualnych rozkładów czasu pracy. Pozwala na odnotowywanie odstępstw od grafiku, zarówno w przypadkach nieobecności, jak i nadprogramowej obecności. Bezpośrednio współpracuje też z automatycznymi rejestratorami czasu pracy.

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu payroll?

Outsourcing hr payroll ma na celu przede wszystkim obniżenie kosztów wewnętrznych firmy, przy jednoczesnym zadbaniu o jej bezpieczeństwo. Wykwalifikowana kadra Vattax, wyszkolona pod względem znajomości prawa polskiego zajmie się opracowaniem wszelkich dokumentów związanych z obsługą płac pracowniczych w firmie Klienta. Gwarantujemy stały kontakt i raportowanie w ramach prowadzenia obsługi. Brak wewnętrznego działu zajmującego się płacami w Państwa firmie zaskutkuje obcięciem kosztów. Ponadto, aktywni pracownicy firmy nie będą musieli zostać obarczeni dodatkowymi zadaniami, co mogłoby wpłynąć negatywnie na wydajność ich pracy.

Zachęcamy serdecznie do skorzystania z oferty kadry płace eNova, a także z innych usług firmy Vattax, jak obsługa kadrowa czy doradztwo podatkowe. Gwarantujemy świadczenie usług wysokiej klasy oraz satysfakcję ze współpracy z nami. Cała nasza oferta zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb Państwa przedsiębiorstwa. Zapraszamy do wypełnienia zapytania ofertowego.