Księgowość dla nowej firmy Warszawa

Zakładając nową firmę, prędzej czy później staniesz przed niezwykle ważnym wyborem. Mowa tu o sprawach księgowych. Czy zatrudnić kilka osób, czy utworzyć cały dział księgowości? Może lepiej zdecydować się na outsourcing albo samemu zająć się kwestiami dotyczącymi spraw księgowych? Spróbujemy przybliżyć każdą z tych opcji, abyś mógł podjąć odpowiednią dla Ciebie decyzję.
Może zająć się księgowością samemu?

Księgowość dla nowej firmy (Warszawa) może być prowadzona na wiele sposobów. Bardzo istotne jest dopasowanie swojego wyboru do wielkości zakładanej firmy. W przypadku firmy jednoosobowej lub zatrudniającej małą ilość pracowników, kuszące może być prowadzenie księgowości osobiście. O ile pozwoli to zaoszczędzić, w praktyce wiąże się z poświęceniem dużej ilości cennego czasu. Osobiście będziesz odpowiadał za wszelkie błędy, zwłaszcza przy kontroli skarbowej. W związku z tym, wybranie takiej opcji nie jest tak opłacalne i atrakcyjne, jakby się wydawało.

Plusy i minusy zatrudniania księgowych

W dużej firmie, zatrudniających dziesiątki czy nawet setki pracowników, możesz zdecydować się na zatrudnienie księgowych bądź też stworzenie całego, osobnego działu księgowości. Takie działanie będzie sensowne zwłaszcza, gdy firma operuje wysokimi przepływami pieniężnymi, z którymi wiążą się liczne czynności księgowe. Jeżeli jednak zdecydujesz się na ten krok, musisz zapoznać się z tym, jakie kwalifikacje powinny posiadać osoby, które chcesz zatrudnić.

Teoretycznie zatrudniany pracownik musi spełniać jedynie te wymagania, jakie stawia mu pracodawca – a zatem Ty. Zwróć uwagę na wykształcenie danej osoby, jej historię zatrudnienia oraz posiadane certyfikaty. Pamiętaj też, że utrzymanie biura księgowości dla nowej firmy wiąże się z wysokimi kosztami. Na wstępie będziesz musiał zapewnić zabezpieczenie stanowiska pracy, oprogramowanie, nie wspominając o wszystkich kosztach związanych z umową o pracę (wynagrodzenie, urlopy, chorobowe i tym podobne).

Outsourcing księgowości dla nowej firmy

Coraz więcej osób w kwestii znanej jako księgowość dla nowej firmy (Warszawa) decyduje się na outsourcing księgowy bądź outsourcing kadrowy, a więc przekazanie tego typu obowiązków firmie zewnętrznej. Takie rozwiązanie cechuje się niższymi kosztami (w porównaniu do bezpośredniego zatrudnienia księgowych) oraz dużą wygodą. Musisz jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej firmy do obsługi księgowej nie jest prosty. Należy sprawdzić kwalifikacje danego biura, uprawnienia wymagane przez prawo oraz to, czy posiada polisę OC.

Następnie musisz ustalić formę i zakres współpracy. Firma oferująca usługę o nazwie “księgowość dla nowej firmy Warszawa” powinna stosować nowoczesne rozwiązania informatyczne. Dowiedz się, czy będzie dla Ciebie dostępny wgląd do danych i raportów online lub czy istnieje możliwość pracy w ramach jednego oprogramowania. Rzecz jasna istotna jest również cena oferowanych usług.

Dobrym wyborem firmy oferującej księgowość dla nowej firmy w Warszawie oraz innych polskich miastach jest Vattax. Mamy ponad 25 lat doświadczenia na rynku. Gwarantujemy profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego Klienta. Jeżeli zakładasz nową firmę i potrzebujesz usług księgowych, nie czekaj. Zapoznaj się z naszą ofertą.