Księgowość spółki

Decydując się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, już na początku jej planowania musimy podjąć bardzo ważną decyzję, mianowicie – jaki charakter powinna ona przyjąć. W rozumieniu działalności osób fizycznych i prawnych istnieją bowiem różne rodzaje spółek.

Spółka oparta jest zazwyczaj na umowie lub statucie. Może powstać wskutek zrzeszenia się kilku osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby była też spółką jednoosobową.

W Polsce jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności stało się założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Może być ona prowadzona zarówno przez jedną osobę, jak i przez kilku wspólników, których zazwyczaj łączą osobiste relacje. W każdym rodzaju tego typu działalności należy zadbać oczywiście o księgowość spółki, która pozwoli na odpowiednie rozliczanie się z instytucjami państwowymi.

Bardzo charakterystycznym dla spółek jednoosobowych bądź w przypadku świeżo założonych działalności, składających się z kilku osób i zatrudniających niewielu pracowników, jest problem związany ze stworzeniem odpowiednich działów. Jednym z nich staje się księgowość spółki, która jest niezwykle istotna praktycznie od samego początku jej istnienia. Żadna firma nie może bowiem funkcjonować bez księgowych, gdyż nie będzie mogła wystawić faktury, rozliczyć się ani na zewnątrz, ani wewnątrz siebie.

Księgowość dla spółki

Niestety, młodzi przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy z faktu, jak ważną jest księgowość spółki, ani jakie problemy mogą narosnąć w związku z prowadzeniem takiego działu w firmie. Ryzyko inspekcji Urzędu Skarbowego może stać się w tym wypadku wysokie, a złożenie wizyty przez urzędnika jest niezwykle stresującym doświadczeniem. Właśnie dlatego bardzo prężenie rozwinął się sektor usług, polegający na obsłudze działu księgowego przedsiębiorstwa, przez zewnętrzne firmy – biura rachunkowe. Jest to tak zwany outsourcing księgowości.

Współpraca z biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe Vattax w ramach współpracy świadczy wysoką jakość usług z zakresu obsługi księgowej. Naszą kadrę stanowią wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy nawiążą z Państwem współpracę i osobiste relacje celem zewnętrznej obsługi Państwa firmy.

Ze swojej strony pragniemy zapewnić, że obsługę księgowości przeprowadzamy niezależnie od rodzaju spółki, jaką Państwo posiadają. Omawiana współpraca mieści się w zakresie następujących, wykonywanych przez nas działań:

Powyższe informacje stanowią jedynie część usług oferowanych przez Vattax i mają charakter czysto poglądowy. W celu bardziej szczegółowego zapoznania się z naszą propozycją współpracy z klientem w ramach obsługi księgowej, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.

Chcielibyśmy również nadmienić, że w zależności od potrzeb, Vattax może dla państwa poprowadzić kompleksową księgowość spółki, bądź jej uproszczoną formę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – każdego klienta traktujemy indywidualnie, tak aby opracować najlepszą strategię działania dla posiadanej przez Państwo firmy.