Nieoceniona pomoc Biur Rachunkowych w składaniu pierwszego JPK_VAT.

Wraz z nadejściem 2018 roku, weszły w życie nowe przepisy w zakresie finansów przedsiębiorstw. Właściciele firm od teraz zobowiązani są do comiesięcznego przesyłania danych o ewidencji zakupu i sprzedaży VAT – tym właśnie jest plik JPK. Według podsumowania Ministerstwa Finansów blisko 95% placówek dopełniło swój obowiązek. Okazuje się, że wielu biznesmenów nie do końca wiedziało, jak należy postępować, dlatego też duże zasługi w wykonaniu zadania, trzeba wypatrywać w usystematyzowanych działaniach biur rachunkowych.

Wedle podsumowania duża część przedsiębiorców, wraz z wymogiem przesyłania przez firmę JPK, nie wiedziało jakie czynności powinno się podjąć. Nie wykazując zbyt wysokiego zainteresowania i zaangażowania zlecili zadanie swoim księgowym czy zewnętrznym biurom rachunkowym. Przejęcie obowiązku przez specjalistów do spraw finansowych, takich jak biuro Vattax, umożliwiło sprawne wykonanie całej ewidencji zakupu i sprzedaży VAT. Jak więc powinność przesłania pliku JPK, wyglądała od strony przedstawicieli biur rachunkowych?

Znaczący wkład biur rachunkowych w wysyłaniu JPK

Specjalistom do spraw księgowości, kadr i płac powierzono wiele nowych obowiązków, w raz wdrożeniem nowych regulacji, zmian w przepisach dotyczących organizacji pracy. Biura rachunkowe aktualnie posługują się dodatkowymi narzędziami informatycznymi w ramach pliku JPK. Oprócz tego zapewniają usługi doradcze i zobowiązują się do edukowania przedsiębiorców. Nie tylko ministerstwo ma zadanie informować właścicieli firm, za sprawą swoich komunikatów, ale także przedstawiciele biur rachunkowych. Zaangażowanie specjalistów przejawiało się kontaktowaniem ze wszystkimi klientami i przekazaniem informacji o terminie dostarczenia pełnej dokumentacji JPK. Powiadomienia te mówiły także o konsekwencjach, jakie czekały tych, co nie dopełnią danego obowiązku przesłania ewidencji.

Profesjonalizm biur rachunkowych wzrósł, gdyż zmieniona organizacja pracy, wraz z dużą ilością zleceń, nadała większego znaczenia postępowania wedle przyjętego harmonogramu. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że praca księgowych podlega ciągłej kontroli i jest w pełni usystematyzowana.

Standardowe obowiązki związane z JPK obejmują między innymi takie czynności jak:
– odebranie dokumentów
– zaksięgowanie ich
– składanie deklaracji VAT
– wysłanie JPK
– kontrola wysyłki
– pobranie UPO

Dzięki temu, przedstawiciele firm, są przekonani o skuteczności działań księgowych. Warto więc skorzystać z usług biura rachunkowego, które udzieli wsparcia i wyręczy.

Biuro rachunkowe Vattax – gwarancją złożenia JPK

Profesjonalne działania sprawuje grono specjalistów z biura Vattax. Posiadając nowoczesne zaplecze informatyczne oraz duże doświadczenie w księgowości czy rachunkowości, podejmą się wysyłki Jednolitego Pliku Kontrolnego za Ciebie. Usystematyzowana i kompleksowa usługa zapewni terminowe złożenie dokumentów na czas. Nie musisz martwić się o finanse, gdyż biuro rachunkowe Vattax służy pomocą, także w zakresie doradztwa finansowego. Skorzystaj z Vattax przy kolejnych wysyłkach pliku JPK.