Outsourcing usług kadrowo-płacowych

Każda firma w swojej strukturze organizacyjnej powinna posiadać stosowne działy zajmujące się zatrudnianiem pracowników oraz wystawianiem im zaświadczeń czy przyznawaniem urlopów. Nie wolno również lekceważyć kwestii należności dla pracowników, za wykonywanie należytej pracy. W związku z tym również dział płac jest bardzo istotnym elementem sumiennie prowadzonej firmy.

Przedsiębiorca może bezproblemowo zajmować się tymi kwestiami osobiście, jednakże skutecznie metoda ta działa jedynie w bardzo małych przedsiębiorstwach nie zatrudniających ilości większej niż kilku osób. W sytuacji, w której liczba ta wzrasta, pracodawca z reguły nie dysponuje wystarczającą ilością czasu, który może poświęcić na dodatkowe zobowiązania wobec swoich pracowników. Musi skupić się przede wszystkim na swojej roli, obsługę pracowników pozostawić zaś odpowiednio wykwalifikowanym w tym celu osobom. W związku z tym pojawia się potrzeba zatrudnienia kilku dodatkowych osób na stanowiska kadrowo-płacowe, które posiadają odpowiednie umiejętności aby być odpowiedzialnymi za obsługę reszty pracowników w firmie. Pozwoli to na sprawne zarządzanie i płynne przebieganie wszelkich kwestii związanych z zatrudnieniem i wypłacaniem pensji.

Czym jest outsourcing płacowo kadrowy?

Niestety, w praktyce sytuacja ta nie jest tak przykładowa, jak w przytoczonym powyżej przykładzie. Wiele małych firm funkcjonujących na rynku nie może pozwolić sobie na utrzymywanie osobnych działów, gdyż zwyczajnie ich na to nie stać. Wobec problemu stają także rozwijające się przedsiębiorstwa, w których potrzeba nowych działów jest koniecznością, ale nie są jeszcze na tyle rozwinięte, aby sprostać kosztom, jakie się z tym wiążą.

Idealnym rozwiązaniem na powyższe dylematy staje się współpraca z Vattax – outsourcing kadr i płac Warszawa.

Jesteśmy firmą, która świadczy usługi wysokiej jakości i zajmujemy się obsługą zewnętrzną innych przedsiębiorstw. Wśród naszych specjalności znajduje się właśnie outsourcing kadrowo płacowy. Warszawa nie jest jednak jedynym miejscem, gdzie można skorzystać z naszych usług. Współpracujemy z przedsiębiorcami w całym kraju, niezależnie od miejsca rejestracji spółki, stawiając duży nacisk na wysokiej jakości outsourcing. Kadry i płace nie stanowią dla nas żadnych tajemnic – doskonale orientujemy się w tematyce związanej z prowadzeniem tych działów i bez problemu gotowi jesteśmy poprowadzić Państwa działalność w tym zakresie. Poniżej udzielamy Państwu odpowiedzi, czym dokładnie jest outsourcing usług kadrowo-płacowych.

Można go bowiem definiować jako wydzielenie ze struktury organizacyjnej firmy odpowiednich działów i przekazanie związanych z nimi prac w ręce innej, zewnętrznej firmy. Outsorcing kadr i płac nie polega więc na niczym innym jak zleceniu zewnętrznemu przedsiębiorstwu opracowania spraw, które normalnie leżały by w gestii działów wewnątrzfirmowych.

Outsourcing płac.

Outsourcing płac wiąże się z oddaniem Vattaxowi obowiązków powiązanych z prowadzeniem dokumentacji płacowej, a także rozliczeń wynikających z umów zawartych z pracownikami. Vattax zajmie się również obsługą PFRON i sprawozdawczością dla ZUS-u oraz innymi zadaniami, zależnie od potrzeb Państwa przedsiębiorstwa.

Decydując się na współpracę z naszą firmą, zyskują Państwo pewność sumiennego wykonywania powyższych obowiązków, a także doradztwa związanego z tematyką podatkową.

Outsourcing kadrowy.

Outsourcing kadry nie jest niczym innym jak zleceniem zadań związanych z obsługą kadrową pracowników. W tym przypadku, w zakres obowiązków Vattaxu wchodzi przede wszystkim zarządzanie kwestiami związanymi z pracownikiem – prowadzenie dokumentacji pracowniczej, ewidencji czasu pracy, nadzorowanie terminów związanych z umowami, szkoleniami czy badaniami. Również w tym wypadku otrzymują Państwo od nas pełne wsparcie z zakresu pomocy przy kadrze, jak prowadzenie rekrutacji czy audytów oraz wsparcie z dziedziny Human Resources.

Outsorcing kadr – Warszawa i inne polskie miasta.

Zgodnie z powyższym, Vattax proponuje swoje usługi przedsiębiorstwom zlokalizowanym na terenie całej Polski. Dzięki wykorzystaniu internetu i programów informatycznych odległość nie stanowi problemu. Możliwy jest nawet kilkunasto-tysięczno kilometrowy outsourcing kadrowy. Warszawa stanowi lokalizację działania doskonałą dla Vattaxu, znacznie upraszczając proces komunikacyjny z naszymi klientami, co jest bardzo istotne.

Zapewne zadają sobie Państwo pytanie, czy działanie na taką skalę i odległość są bezpieczne? Pragniemy zagwarantować, że tak. Vattax przywiązuje bardzo dużą uwagę do kwestii bezpieczeństwa danych osobowych i innych informacji naszych klientów. Wszelkie posiadane przez nas dane są odpowiednio zabezpieczane, o czym świadczy posiadany przez nas certyfikat ISO 27001, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa powierzonych przez Państwo Vattaxowi informacji. Nasz system zarządzania jakością, zgodny jest natomiast z normą PN-EN ISO 9001:2009.

Czy wobec powyższych faktów, korzystanie z usług Vattax – outsourcing kadrowo płacowy Warszawa jest opłacalną inwestycją na przyszłość? Zdecydowanie tak. Współpraca z nami pozwoli Państwu na efektywne zarządzanie kosztami we własnej firmie, zarówno poprzez outsourcing kadry, jak i działu płac. Jest to tanie, bezpieczne i skuteczne rozwiązanie zapewniające wiele korzyści rozwijającej się firmie. Jeżeli szukają Państwo rozwiązań z zakresu – outsourcing kadr i płac w Warszawie, współpraca z Vattaxem stanie się idealnym rozwiązaniem wszystkich Państwa problemów.