Wirtualne biuro – wszystko, co warto wiedzieć

Wirtualne biuro to nowoczesna usługa, która pozwoli zmniejszyć koszty związane z wynajmowaniem powierzchni biurowej, a także zatrudnianiem pracowników biurowych. Sprawdź, czym jest backoffice i jakie daje możliwości.

 

Co to jest wirtualne biuro?

Backoffice, czyli wirtualne biuro, to nowoczesna usługa skierowana zarówno do małych, jak i dużych firm, polegająca na outsourcingu szeroko rozumianej obsługi biurowej. Outsourcing, który można określić jako korzystanie z usług firm zewnętrznych, z każdym rokiem zyskuje na popularności. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się biura wirtualne, których podstawową zaletą jest ograniczenie kosztów związanych w wynajmowaniem powierzchni biurowej i zatrudnianiem pracowników biurowych.

 

Wirtualne biuro – dla kogo będzie odpowiednie?

Nie każda firma może skorzystać z wirtualnego biura. Dla kogo taka usługa będzie odpowiednia? Przede wszystkim dla przedsiębiorstw, które nie potrzebują biura przez 7 dni w tygodniu. Usługa jest skierowana między innymi do freelancerów, którzy pracują zadaniowo. Skorzystają z niej także firmy, które sporadycznie organizują spotkania biznesowe, ale zależy im by przebiegały one w przyjaznym otoczeniu i przy wsparciu nowoczesnych technologii. Oferta jest skierowana także do większych firm zatrudniających pracowników, którzy wykonują pracę w domach.

E-biuro to także możliwość prowadzenia firmy pod prestiżowym adresem przy minimalnych kosztach. Usługa jest także skierowana do osób, które prowadzą działalność gospodarczą w domu, a z różnych względów nie chcą, aby ich adres domowy widniał na wizytówkach. Również osoby mobilne, które nie mają stałego miejsca zamieszkania, mogą bez problemu zarejestrować działalność dzięki backoffice.

Wirtualne biuro to nie tylko wynajem powierzchni biurowej, ale także szeroko rozumianych usług biurowych, począwszy od korespondencji tradycyjnej i elektronicznej, poprzez obsługę sekretarską, na prowadzeniu księgowości kończąc. Pozwala to ograniczyć koszty związane z zatrudnianiem pracowników biurowych.

 

Jak działa wirtualne biuro?

Wiele osób zastanawia się, jak działa wirtualne biuro. Wszystko zależy od konkretnej firmy świadczącej usługi backoffice. Kompleksową obsługę gwarantuje Vattax.pl. Poza tradycyjnym wynajmem nowoczesnej powierzchni biurowej, firma oferuje szereg usług biurowych, takich jak:

  •         obsługa tradycyjnej korespondencji (przekierowanie listów lub ich skanowanie i przesyłanie drogą mailową)
  •         wysyłanie listów i paczek
  •         obsługa telefoniczna przedsiębiorstwa,
  •         obsługa i zarządzenie pocztą elektroniczną,
  •         wystawianie faktur i dostarczaniem ich do kontrahentów
  •         archiwizacja dokumentów i ich niszczenie.

 

Dodatkowo świadczy także kompleksową obsługę księgową, kadrowo-płacową, podatkową, prawną i obsługę IT. Firmę Vattax tworzy zespół 120 specjalistów: doradców podatkowych, radców prawnych, specjalistów ds. obsługi kadrowo-płacowej, biegłych rewidentów, informatyków, a także specjalistów zajmujących się ochroną danych osobowych.