BackOffice, czyli wirtualne biura — czym są i jakie są ich zalety?

Wirtualne biuro to idealna opcja dla wszystkich, którym zależy na kompleksowej obsłudze firmy bez potrzeby wynajmowania drogich powierzchni biurowych. 

Wirtualne biuro BackOffice — na czym to polega?

Wirtualne biuro to usługa polegająca na wykonywaniu szeregu czynności mających zapewnić płynne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. W zakres wirtualnego biura wchodzą między innymi: 

– obsługa korespondencji, w tym przekierowywanie listów na wskazany adres, a także otwieranie korespondencji i jej skanowanie. Obsługa korespondencji zawiera w sobie również wysyłanie listów i paczek, 

– wystawianie faktur oraz ich wysyłka do klientów, 

– obsługa i zarządzanie pocztą elektroniczną, 

– obsługa sekretarska.

Decydując się na usługi BackOffice, klient zyskuje także możliwość wynajmu sali konferencyjnej. Udogodnienie to przyda się szczególnie w przypadku ważnych spotkań biznesowych — dostęp do nowoczesnych urządzeń i fachowa obsługa techniczna sprawią, że każde biznesowe spotkanie przebiegnie bez najmniejszych komplikacji. 

W skład usług oferowanych przez BackOffice wchodzi również bezpieczne niszczenie i archiwizacja dokumentów. Odpowiednie zadbanie o dane klientów to obowiązek każdej firmy — skrupulatna ochrona danych pomaga w budowaniu prestiżu i zwiększa zaufanie marki. 

Wsparcie prawne i podatkowe — gdzie szukać pomocy?

W skład usług oferowanych przez BackOffice wchodzą również różnego rodzaju czynności związane z obsługą prawną i podatkową, a także szeroko rozumiane usługi HR. 

Wsparcie Kancelarii prawnej okaże się nieocenioną pomocą w przypadku rejestracji spółki, wyborze PKD, przygotowaniu umowy oraz zarejestrowania spółki w KRS. Kancelaria Prawna wchodząca w skład BackOffice pomoże w rozwiązaniu wszystkich spraw związanych z zagadnieniami prawnymi czy podatkowymi przez cały czas działania spółki.