Działania w ramach outsourcingu kadr

Polskie prawo w wielu aspektach jest skomplikowane, mało przejrzyste i ulega częstym zmianom. Dotyczy to zwłaszcza przepisów z zakresu prawa pracy, PIT czy ubezpieczeń społecznych. Przestrzeganie ich przy zarządzaniu kadrami i płacami może sprawiać przedsiębiorcy wiele trudności. Dlatego warto zastanowić się nad outsourcingiem kadr. Wiele osób nie wie jednak, na czym polegają działania prowadzone w ramach takiej usługi.

Outsourcing kadr to przeniesienie odpowiedzialności związanej z procesami kadrowo-płacowymi na zewnętrzną firmę jak biuro rachunkowe Vattax. W zakres takich procesów wchodzą między innymi prowadzenie akt osobowych, przygotowywanie dokumentacji kadrowej, prowadzenie ewidencji urlopów oraz czasu pracy. Są to działania często żmudne i kłopotliwe dla przedsiębiorców, ale też niezwykle istotne i niezbędne dla prowadzenia działalności.

Kontrola terminów kończących się umów, szkoleń i badań to kolejne zadanie, jakim może zająć się zewnętrzna firma w naszym biznesie. Vattax oferuje też przygotowanie elektronicznych akt osobowych, obiegu wniosków urlopowych oraz pasków płacowych, a także sprawozdawczością GUS. Wszystko po to, aby nasz Klient mógł zająć się tym, co najważniejsze – prowadzeniem swojej działalności.

Zdecydowanie się na outsourcing kadr to znacząca oszczędność czasu i pieniędzy. Jest w większości przypadków znacznie bardziej opłacalne od tworzenia i utrzymywania specjalnego działu kadr i płac w naszej działalności. Outsourcing prowadzi zwłaszcza do zwiększenia efektywności procesów zachodzących w firmie – pracownicy, którzy musieli zajmować się dodatkowymi obowiązkami związanymi z kadrami i płacami, mogą skupić się na wykonywaniu swoich podstawowych obowiązków. Dzięki temu znacząco wzrasta jakość ich pracy oraz płynące z niej zadowolenie.

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usługi outsourcing kadr, zapoznaj się z ofertą firmy Vattax. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu współpracujemy już z firmami na terenie całego kraju. Świadczymy pełen zakres usług outsourcingu płacowego i kadrowego. W naszej ofercie znajdziesz również między innymi usługi doradztwa prawnego, finansowego i podatkowego, a także obsługę księgową. Nie trać czasu – zadbaj o sprawne i rzetelne prowadzenie kadr i płac w Twojej firmie już teraz. Skontaktuj się z Vattax – odpowiemy na wszelkie pytania.